Te druk met het maken van indruk?

Door Careerwise op 1 september 2010

the-dating-game

Als sollicitant doe je natuurlijk je uiterste best om bij een werkgever een zo goed mogelijk beeld van jezelf neer te zetten. Je benadrukt de juiste kwaliteiten, drijfveren en interesses, laat je van je meest charmante kant zien en hoopt dat de werkgever aan het einde van de rit zijn oog op jou laat vallen.

Maar past deze werkgever eigenlijk wel bij jou? In alle drukte om je van je beste kant te laten zien, kun je wel eens vergeten dat er van beide kanten een klik moet zijn. Het heeft dus geen enkele zin om je in allerlei bochten te wringen om maar ‘gekozen’ te worden. Sterker nog: de meeste werkgevers prikken daar zo doorheen. Je lichaamstaal zegt genoeg.

Voor de duidelijkheid: natuurlijk is het handig als je tijdens een sollicitatie de juiste kennis en competenties benadrukt. Vergeet alleen niet te onderzoeken of het takenpakket en de bedrijfscultuur ook bij jou passen:

Eerste indruk

Jij maakt niet alleen een ‘eerste indruk’ op de werkgever; de werkgever maakt natuurlijk ook een ‘eerste indruk’ op jou. Wat is de missie van het bedrijf? Hoe ziet de website eruit? Hoe ziet het gebouw eruit? Hoe is de ontvangst door de receptioniste? Zie je open of dichte deuren?

Sollicitatiegesprek

Stel tijdens het sollicitatiegesprek een aantal (kritische) vragen over de functie en cultuur van het bedrijf. Kijk voor inspiratie: 10 vragen die jij de recruiter kan stellen en Welke bedrijfscultuur past bij mij?

Koffie drinken

Vraag of je je toekomstige collega’s mag ontmoeten. Hoe ziet een typische dag eruit? Wat is de werkcultuur? Wordt er samen geluncht? Zien ze elkaar ook buiten kantoor? Vaak is dit onderdeel van de sollicitatieprocedure, omdat het team ook een oordeel over jou mag uitbrengen.

Verder…

Als je nog steeds twijfelt, vraag of je een dag mag meelopen, langs mag komen op een bedrijfsborrel of vraag een informeel gesprek met iemand met een vergelijkbare achtergrond. Kortom, doe er alles aan om te onderzoek of dit ook echt de plek voor jou is!

Careerwise Careerwise wordt mogelijk gemaakt voor en door Young Professionals. Blijf op de hoogte van handige loopbaantips, carrièrenieuws, de leukste werkgevers en kansen op de arbeidsmarkt. Tip de redactie

Vergelijkbare artikelen

Reageer

Iedereen heeft een mening! Reageer op dit bericht.





  1. [...] dat het tijdens een sollicitatiegesprek gaat om een wederzijdse klik. Vertel open en eerlijk wat je belangrijk vindt in een baan en werkomgeving. Als er geen match is, ben je beter af bij een ander [...]